یاد و خاطره شهید سیروس کوچکی نژاد

قسمتی از وصیت نامه شهید سیروس کوچکی نژاد:

بسم الله الرحمن الرحیم

من طلبنی وجدنی ومن وجدنی عرفنی ومن عرفنی احبنی ومن احبنی عشقنی ومن عشقنی عشقته ومن عشقته قتلته ومن قتلته فعلی دیته ومن علیّ دیته فانا دیته                 (حدیث قدسی )

آن کس که مرا طلب کند من را می یابد وآن کس که مرا یافت می شناسد و آن کس که مرا شناخت،دوستــم می دارد و آن کس که دوستم داشت به من عشق می ورزد وآن کس که به من عشق ورزید، من نیز به او عشق می ورزم ومی کشم او را وآن کس را که من بکشم خونبهایش بر من واجب است وآن کس که خون بهایش بر من واجب است پس من خودم خون بهایش هستم.

آن کس که ترا شناخت جان را چه کند                                   فرزنـد و عیال وخانمان را چه کنـد

دیوانـه کنی هــر دو جهـانش بخشــی                                   دیوانه ی تو هر دو جهان را چه کند

با سلام و درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب و سلام به تمامی شهیدان تاریخ از صدر اسلام تا کنون وهمچنین سلام ودرود برشما عزیزان ایثارگرپشت جبهه که لحظه‌ای از رزمندگان اسلام غافل نبوده ومدام در پی کمک رسانی به جبهه بوده اید خداوند همگان را تأیید کند.

به امّت شهید پرور خصوصاٌ هم ولایتی های عزیز بگویم که اسلام این روز ها شیعه تنوری میخواهد  وما عاشقان الله را از سوختن چه باک ، ما به وصال عشق فکر می کنیم که در آن بقای ابدیست نه غیر آن که فنای ابدیست. پروردگارا ترا به خون گلوی حسین (ع )سوگندت می دهم که به ما توفیق به وصال خویش عنایت فرما.

به خانواده ام سفارش می کنم که مبادا خدای ناکرده در محفل و بحث وگفتگو وشنود، مسئله ی رفتن ما را به رخ کسی بکشید و این بدن های سراپا گناه فکر نکنیدآنقدر ها هم با ارزشندکه تو ای عزیز بخواهی خدای ناکرده فخر بفروشی . به هوش و آگاه باشید که از این پس دیگر مسئولیّت شما سنگین تر خواهد شد. باید که خاضع تر و خاشع تر شوید تا پروردگار هم از شما وهم از من راضی وخشنود گردد .

 از پدر عزیزم که هیچ وقت چه قبل وچه بعد از انقلاب در راه مبارزه پیش پای فرزندانش سنگ نینداخت واز این بابت حق بزرگی برگردن ما دارد، راضی هستم . به امید این که در تربیت عزیزان خردسال نهایت کوشش را بنماید تا عاشقانه تر و آگاهانه تر از من قربانی خدا شوند . خواهشی از اهالی ارم سادات دارم که نگذارند مسجد این سنگر همیشه پا برجای مسلمین خالی بماند احیایش کنند.

سخنی با تمامی عزیزان مومن و متعهّد به اسلام وجمهوری اسلامی دارم که از خط ولایت لحظه ای غافل نباشید، جدا شدن از ولایت همان و فاتحه اسلام ومسلمین را خواندن همان. هی نگویید که ولی فقیه بعد از امام چه کسی خواهد بود ،ولی فقیه همیشه شخصی است جامعه ی مسلمین را چراغی بس روشن. خداوند هزار بهار بر عمر امام عزیزمان بیفزاید.

به عزیزان دانش آموز بگویید راستی چگونه شما خواهید توانست فردای قیامت جوابگوی پاسداری از خون عزیزانی شوید که نشگفته پرپر گشتند وبا یک خمپاره به هوا رفته وتکه پاره می شوند و بر زمین نقش می بندند . این خون ها حفظ نمی شوند ، مگر این که سلاح بر زمین افتاده اش را با دو دست بلند کرده و سنگرش را حفظ کنید ویا در پشت جبهه شما عزیزان دانش آموز با آموختن علم و دانش اسلامی و گرفتن نمره ی خوب سنگر مدرسه را حفظ کنید. مسلماً جمهوری اسلامی نمی‌تواند در مدارس را ببندد وبگوید که ما در آین کشور تحصیل کرده   نمی‌خواهیم. شما اگر درس نخوانید ناچاراً بایدازتحصیل کرده‌های غیرمتعهد وضدانقلاب استفاده کنند . به همین خاطر است که حقیردرهرکجا که باشد پابوس تک تک شمااست واز شماتمنّا دارد که تا می توانید درس بخوانید .از معلّم و مشوّق عزیزمان، از کشاورز عزیز و آگاهی که هیچ گاه سنگر مبارزه را رها نکرده ونمی کند ( حاج خسرو نعمتی) می خواهم هر جا صلاح دید دفنم نمایند وخود بر من نماز بگذارد.

به خانواده وعزیزانم سفارش نمی کنم که بر مرگم نگریند ، امّا این سفارش را می کنم که گریه هایشان برای رضای خدا و برای به حرکت در آوردن جامعه باشد. گریه ای که با آگاهی و شناخت باشد قلب را سبک کرده و روح را جلا می دهدو به افراد حرکت می بخشد و گرنه پوچ و بیهوده است.

از عزیزانی که از من رنجیده اند می خواهم حلالم کنند و بدانند به خدای کعبه نیّت ما خدمت به اسلام بوده. خدایا معبودا تو خود می دانی که ما غرق گناهیم وجزتو کسی را نداریم، پس چرا در عشقت را بر روی ما نمی‌گشایی . خدایا خالصمان گردان تا عشق تو در دلمان منوّر گردد.

پروردگارا من از واسطه بازی های این دنیا خسته شده ام امّا دوست دارم که ای منبع امید وای مظهر هستی برای رسیدن به تو به زهرای مرضیه ات متوسل شوم که شفیع من نزد تو باشد . خدایا این ملّت را که از اسلام واز محمّد (ص) واز خمینی کبیر تو دست بردار نیستند به لطف و کرمت یاریشان کن تا صراط مستقیم ترا گم نکنند. آمین یا رب العالمین

 به امید زیارت کربلا                                 سیروس کوچکی نژاد ارم ساداتی

 .......

هر شخصی که دوست داره فاتحه بده ولی مسیرش دوره، دستش رو روی تصویر مزار

شهید سیروس کوچکی نژاد

بذاره و فاتحه بخونه...

 

شهید سیروس کوچکی نژاد 

.......................................

 وقتی همه تو آغوش پدرانند بچه شهید این شکلی با پدرش میره دوچرخه سواری

شهید سیروس کوچکی نژاد

...........................................

شهید سیروس کوچکی نژاد

......................

شهید سیروس کوچکی نژادارم ساداتی

............................

زمین آنقدرها هم گرد نیست هر کس می رود دیگر باز نمی گردد.....

................................

گرامیداشت شهید سیروس کوچکی نژاد

......................

 شهید سیروس کوچکی نژاد

...................

شهید سیروس کوچکی نژاد

.....................

شهید سیروس کوچکی نژاد

 

..........................

 

/ 0 نظر / 50 بازدید